Botoks öldürüyor

  • Home
  • Botoks öldürüyor
Botoks öldürüyor
Güzellik uğruna canınızdan olmayın. Botoks ölümlere yolaçıyor. Abone ol

İnsanların kendilerini güzelleştirmek uğruna yaptırdıkları botoks ölüme yol açıyor. Sadece ABD'de 4'ü 18 yaşından küçük olmak üzere 16 kişi botoks yüzünden öldü. Türkiye'de de son yıllarda yüzdeki kırışıklıkları yok etmek için yaygın olarak kullanılan botoksun güzellik uğruna öldürdüğü saptandı. Botoks, ABD'de aralarında 18 yaşından küçük 4 çocuğun da bulunduğu 16 kişinin ölümüne yol açt hostel reklam ı.

87 KİŞİ HASTANELİK

Bu yıl içinde ABD'de 87 kişinin botoks yüzünden hastanelik olduğu belirtildi. Botoksun içindeki zehirli madde yiyeceklerden geçen toksinlerin vücudun sinir sistemine saldırarak iltihaplanmasına neden oluyor. İltihaplanmanın vücudun kas sistemini zayıflattığını belirten uzmanlar bunun insanların ölümüne neden olduğunu açıkladılar.

GÖZ ÇEVRESİ RİSKLİ

Amerika'da Gıda ve İlaç Denetim Kurulu'nun yapmış olduğu ve 180 kişinin bilgisine başvurarak hazırladığı raporda da botoksun y ü k s e k oranda ö l ü m e sebebiyet verdiği ortaya çıktı. Kurulun sözcüsü Dr Sidney Wolfes, botoks kullananları göz çevresine yaptırmamaları konusunda uyardı. Bütün bu uyarılara rağmen botoks üreticisi Allergen firması yetkilileri bu yıl içinde 1 milyar poundluk satış beklediklerini açıklayarak kendi işlerini etkilemek gibi bir durumun söz konusu olmadığını bildirdiler Sadece geçtiğimiz yıl ABD'de aralarında müzisyen Sir Cliff Richard, İngiliz müzik ve televizyon programı yapımcısı Sharon Osbourne ve ünlü İngiliz model Jordan'ın da bulunduğu 55 bin kişi botoks yaptırdı.

BOTOKSUN YAN ETKİLERİNE DİKKAT!

Botoks; "Clostridium botulinum" isimli bakteriden elde edilen tıbbi bir protein. Botoksun uzman doktorlar eşliğinde yaptırılması gerekiyor. Botoksun uzun vadede yüz felci, sinir yıpranması gibi yan etkileri olduğu belirtiliyor. (Bugün)Kategori : GÜNCEL
Whatsapp İletişim