89 Mehmetçik zehirlendi

  • Home
  • 89 Mehmetçik zehirlendi
89 Mehmetçik zehirlendi
Isparta'da hastaneye kaldırılan askerlerden 89'unda gıda zehirlenmesi oldu.Abone olISPARTA'da, 40'ıncı Piyade Er Eğitim Komutanlığı'nda vatani görevlerini yapan 134 er, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkez Komutanlığı'na bağlı 40'ıncı Piyade Er Eğitim Komutanlığı'nda temel eğitim göre minesota seo n acemi erler dün akşam karavanada mercimek çorbası, püreli dalyan köfte, pırasa ve şekerpare yedi. Sabaha karşı mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetiyle uyanan birkaç er revire kaldırıldı. Zehirlenme belirtisi gösteren bu erlere serum verilirken, ilerleyen saatlerde çok sayıda er aynı şikayette bulununca ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Askerlerden 8'inin Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi, 56'sının Isparta Devlet Hastanesi, 40'ının askeri hastane, 25'inin Gülkent Hastanesi, 5'inin de Isparta'daki özel hastanelerde tedavi altına alındığı bildirildi.

Kışlada zehirlenme olayı nedeniyle bu sabah çaşı iznine çıkan askerler, askeri araçlarla cadde ve sokaklardan toplanarak birliklerine getirildi. Askerlerin zehirlenme nedenin saptaması için inceleme başlatılırken, olaya karavanadaki köftenin kıyması ya da püreye katılan sütün neden olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Isparta'daki İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkez Komutanlığı'nda 7 bin 500 asker bulunuyor.Kategori : GÜNCEL
Whatsapp İletişim