80 yaşında kimliği oldu

  • Home
  • 80 yaşında kimliği oldu
80 yaşında kimliği oldu
80 yaşındaki kadın ilk defa nüfus cüzdanı sahibi oldu.Abone ol

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine bağlı Yapılı köyünde yalnız yaşayan 80 yaşındaki kadın ilk defa nüfus cüzdanı sahibi oldu.

Elbistan Kaymakamı Ahmet Altıntaş, köy ziyaretlerinde, Yapılı köyünde yalnız yaşayan 80 yaşındaki Sultan Ürük'ün nüfus cüzdanı olmadığını öğrendi. Bunun üzerine Altıntaş, İçişleri Bakanlığ vajinismusta hipnoz tedavisi ı ile irtibata geçerek yaşlı kadına nüfus cüzdanı çıkarılmasını sağladı.

Nüfus cüzdanının çıktığını öğrenince kaymakamlığa gelen Sultan Ürük, Kaymakam Ahmet Altıntaş'a sarılarak teşekkür etti.

Mutlu olduğunu belirten Ürük, nüfus cüzdanı olmadığı için daha önce hiçbir yardımdan yararlanamadığını bu nedenle sıkıntı çektiğini ifade etti. Ürük, yeşil kart ve yardım almak için başvuruda bulunacağını söyledi.

''SAKLI NÜFUS''

Elbistan Kaymakamı Ahmet Altıntaş da Sultan Ürük'ün hiç evlenmediğini ve kimsesinin olmadığını belirterek, şunları söyledi:

''18 yaşını bitirdiği halde, kütük kaydı bulunmayan ve evli olmayan Türk vatandaşlarına 'saklı nüfus' deniliyor. Bu kişiler, ancak İçişleri Bakanlığının kararıyla vatandaşlığa tayin edilerek nüfus kütüğüne kaydedilebiliyor. 80 yaşında olmasına rağmen nüfusa kaydı olmayan Sultan Ürük, anne ve babasının da nüfus kaydı tespit edilemediğinden saklı nüfus olarak yaşıyordu. Sultan Ürük'ün durumunu öğrendiğimiz zaman konuyu kaymakamlık olarak takip ettik ve İçişleri Bakanlığından vatandaşlık kararı çıkartıldı. Nüfus kütüğüne kaydı yapılarak, adına nüfus cüzdanı düzenlendi.''Kategori : GÜNCEL
Whatsapp İletişim